• PROGRAMY WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO

ŻYĆ ZDROWO NA SPORTOWO - JAGÓDKA DOSKONALI NAWYKI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA POPRZEZ RUCH I SPORT.

To program wychowania przedszkolnego opracowany przez radę pedagogiczną naszego przedszkola  na lata 2022-2024.

Nasze przedszkole od lat pracuje według własnych programów wychowania przedszkolnego opartych na edukacji zdrowotnej. Oprócz tematyki zdrowego stylu życia, zdrowego odżywiania, tematów ekologicznych, przyszła pora na poszerzenie tematyki zdrowotnej o treści związane z ruchem, sportem szeroko rozumianym. Rozszerzamy tym samym profil naszej placówki  i zmieniamy go na profil zdrowotno – sportowy.

Jako rada pedagogiczna chcemy skupić się w swych działaniach  na takich czynnościach, które uczynią  dla naszych wychowanków  przedszkole  miejscem, gdzie mogą zaspokoić  potrzebę ruchu w sposób korzystny  dla rozwoju  psychoruchowego.

Przedszkolny zestaw  programów  wychowania przedszkolnego  obowiązujący w r. szk. 2023/2024

Przedszkole nr 6 "Zdrowe Jagódki" Orzesze

1. "Jagódka Ci podpowie jak dbać o zdrowie  – sport i zabawa to fajna sprawa"
          program własny edukacji przedszkolnej autorstwa Rady Pedagogicznej przedszkola.

2. "Dziecięca matematyka"
          program edukacji matematycznej

Autorzy programu: Edyta Gruszczyk – Kolczyńska i Ewa Zielińska.

3. "Jagódkowe sylabki"
          - program oparty  na sekwencyjno – symultanicznej metodzie nauki czytania według  prof. Jagody Cieszyńskiej.

Autor  programu: Agata Erm.

4. Język angielski:
          PROGRAM NAUCZANIA JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA PRZEDSZKOLI I KLAS ZEROWYCH ZGODNY Z PODSTAWĄ PROGRAMOWĄ Z 14 LUTEGO 2017 Autorstwa Marioli Boguckiej, Doroty Łoś - Pearson Central Europe w oparciu o kurs Mouse and Me! OXFORD

5. Religia:
          5 latki: "Kochamy dobrego Boga" wyd. Jedność, Komisja Wychowania Katolickiego KEP
          6 latki: "TAK dla Jezusa" wyd. Jedność, ks. K. Zegan, E. Kondrak, B. Nosek.

Programy zostały dopuszczone  do użytku przez dyrektora przedszkola na posiedzeniu  Rady Pedagogicznej  dnia 28.08.2023r.

po pozytywnym zaopiniowaniu przez Radę Pedagogiczną.