• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

     • Z radością informujemy, iż w listopadzie 2021 r. nasze przedszkole zostało zakwalifikowane do objęcia wsparciem finansowym w kwocie 2400,00 zł w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, z przeznaczeniem na zakup nowości wydawniczych do przedszkola.

      Zadanie jest częścią Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025 ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

     • DZIAŁAJ Z imPETem!

     •  

       

      Kampania „Działaj z imPETem!” to innowacyjny projekt edukacyjny,którego celem jest zwiększanie świadomości ekologicznej w zakresie segregacji odpadów i pomoc w rozumieniu recyklingu. „Działaj z imPETem!” jest programem, który w łatwy i ciekawy sposóbma przekazywać wiedzę, pomóc przyswajać nowe informacje, zrozumiećje i zapamiętać. Kampania to sposób na edukację ekologiczną,która przynosi efekty.  
      JAGÓDKI DZIAŁAJĄ Z imPETem!

     • EKOKULTURALNE PRZEDSZKOLE

     •  

       

      Bierzemy czynny udział w projekcie „Ekokulturalne przedszkole” w ramach, którego podejmujemy „ekowyzwania”. W tegorocznej edycji skupimy się na podejmowaniu różnorodnych akcji na rzecz naszej planety, aby od najmłodszych lat zaszczepić w dziaciach chęć do działania i pokazać, że każdy ma wpływ na kondycję Ziemi i jest za nią odpowiedzialny. Grupa „Leśne Jagody” wykonała zadanie- wyzwanie w postaci stworzenia kącika makulatury, do którego trafiły: kartki, które zostały tylko częściowo wykorzystane, nieudane rysunki, kartki zadrukowane po jednej stronie. Każdy może w dowolnym momencie sięgać po papier z tego pojemnika i ponownie wykorzystać kartkę. Wspólnie dbamy o chronę drzew i oszczędzanie papieru. 

     • MY JUŻ WIEMY - PRAWIDŁOWO SEGREGUJEMY!

     • 15 październik 2021r.

      My już wiemy- Prawidłowo segregujemy ! To hasło które dziś gościło na ustach dzieci z Przedszkola nr 6 „Zdrowe Jagódki” w Orzeszu-Zawiści .

      Tego dnia w ramach projektu „MOCne NGO współpracujące JST- zwiększenie partycypacji polityk publicznych” dofinansowane ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030 dzieci wzięły udział w prelekcji na temat prawidłowego segregowania śmieci.

      Wraz z „Eko-patrolem” dzieci dowiedziały sie dlaczego należy segregować śmieci, jakie mogą być konsekwencje nieprawidłowego zachowania ludzi w tym temacie .W ramach zajęć praktycznych dzieci segregowały w sali zgromadzone śmieci utrwalając prawidłowe nawyki segregowania odpadów.

      W ramach projektu każdy przedszkolak otrzymał magnes, przedstawiający prawidłowy podział odpadów, który oznaczony jest logiem naszego przedszkola. Przedszkole otrzymało w ramach projektu banery przedstawiające prawidłowe segregowanie , pojemniki na segregowane śmieci oraz gry dydaktyczne o tematyce ekologicznej.

      Celem projektu jest propagowanie prawidłowej segregacji śmieci w rodzinach przedszkolaków. Cytując przysłowie „Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał” dążymy do wpajania dzieciom wiedzy na temat recyklingu, z nadzieją, że wiedza nabyta w najmłodszych latach ukształtuje odpowiednie zachowania na zawsze.

      Dziękujemy P. Irminie i P. Agacie za napisanie projektu dla naszego przedszkola i za wspaniałą jego realizację.

      Jagódkowe przedszkolaki dziękują i głośno wołają : My już wiemy ! Prawidłowo segregujemy !

     • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

     • 22 października w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste pasowanie dzieci, które pierwszy raz w tym roku przekroczyły próg przedszkola. Witamy Was w gronie Zdrowych Jagódek!

     • WESOŁE MANDATY

     • 21 września Smaczne Jagódki zatrzymywały piratów drogowych i rozdawały wesołe mandaty za przekroczenie prędkości prosząc o ostrożną jazdę w okolicach przedszkola. Smaczne Jagódki spisały się na medal i dostały w nagrodę odblaskowe opaski.