STRONA GŁÓWNA
CZUCIAKI Z KRAINY EMOCJI
Wraz z końcem roku szkolnego grupa Smaczne Jagódki
zakończyła również swoją przygodę z projektem „Czuciaki z Krainy Emocji”.
Przez cały rok dzieci poznawały wyjątkowych bohaterów, którzy pomagali im odkrywać świat emocji, uczyć się je rozpoznawać, nazywać i lepiej rozumieć.
Na zakończenie Jagódki poznały ostatnie postacie projektu – Brawojkę, Pana Ble oraz Empatka.
Dzięki wspólnym rozmowom, zabawom i aktywnościom dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak ważne są duma z własnych osiągnięć, radzenie sobie z rozczarowaniem, empatia wobec innych, a nawet wstręt.
To była piękna i wartościowa podróż przez Krainę Emocji, która pomogła dzieciom rozwijać wrażliwość, samoświadomość i umiejętności społeczne.
PODSUMOWANIE DZIAŁALNOŚCI RADY RODZICÓW PRZEDSZKOLA
Dnia 15.06 odbyło się ostatnie zebranie Rady Rodziców,
na którym podsumowano finanse Rady Rodziców.
Stan kasy i konta bankowego Rady Rodziców przedstawiają tabele z uwzględnieniem całego roku szkolnego .Obecnie, po uzgodnieniu z Radą uzupełniamy ze środków jakie pozostały w kasie wyposażenie przedszkola (zakupiliśmy już do każdej z sal namioty na ogród, chcemy jeszcze uzupełnić wyposażenie w koce piknikowe).
"PRZEDSZKOLAKI CZYTAJĄ"
W maju dzieci wzięły udział w międzygrupowym konkursie czytelniczym „Przedszkolaki czytają”. Jego celem było promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych oraz kształtowanie szacunku do książki jako źródła wiedzy i rozwijania wyobraźni.
Zwieńczeniem konkursu był quiz wiedzy o bajkach, podczas którego przedszkolaki mogły wykazać się znajomością ulubionych bohaterów oraz treści znanych utworów. Za udział w konkursie każda grupa otrzymała pamiątkowy dyplom oraz książki, które wzbogacą kąciki czytelnicze w salach.
DZIEŃ DZIECKA U ZDROWYCH JAGÓDEK
Dzień Dziecka u Zdrowych Jagódek upłynął w radosnej i wyjątkowej atmosferze.
Dzieci miały okazję delektować się pysznymi lodami, a także ozdobić się kolorowymi warkoczykami i brokatowymi tatuażami, które sprawiły im wiele radości.Z okazji Dnia Dziecka każda grupa otrzymała również nowe kąciki zabaw do swoich sal. Wśród nowych atrakcji znalazły się: lodziarnia, stragan oraz warsztat z narzędziami. Dzięki nim dzieci mogą rozwijać swoją wyobraźnię, kreatywność oraz umiejętności społeczne podczas codziennej zabawy.
FESTYN 29.05.2026
Festyn Rodzinny u Zdrowych Jagódek to dzień pełen radości,
wspólnej zabawy i rodzinnej atmosfery.
Wyjątkowym momentem wydarzenia były występy dzieci z okazji Dnia Rodziny,
które dostarczyły wielu wzruszeń oraz uśmiechów.
Podczas festynu odbyło się również wręczenie nagród za udział w konkursie plastycznym „Aktywne Jagódki”, a w szatni można było podziwiać wyjątkową galerię prac konkursowych oraz archiwalne zdjęcia dokumentujące wszystkie lata działalności przedszkola.
CHARYTATYWNA ZBIÓRKA KSIĄŻEK
Zapraszamy do udziału w akcji
"Charytatywna zbiórka książek".
CZYSTE ORZESZE
Po bardzo udanych akcjach sprzątania w Jaśkowicach i Woszczycach nie zwalniamy tempa!
Przed nami już trzecia odsłona wspólnego dbania o nasze zielone płuca w ramach projektu Czyste Orzesze - tym razem zawitamy na Zawiść!
Widzimy się 23 maja o godz. 10:00.
Dokładną lokalizację wydarzenia podamy już w najbliższym czasie na naszym Facebooku, dlatego koniecznie śledźcie nasz profil, aby niczego nie przegapić.
Razem zadbajmy o czyste i piękne Orzesze!
*Przy ewentualnie większej frekwencji podzielimy się na 2 grupy i posprzątamy także okolice między Netto a oś. Kwiatowa.
WIZYTA BIBLIOTEKAREK
30 kwietnia do naszego przedszkola zawitały panie z Biblioteki Miejskiej w Orzeszu, które w ciekawy i angażujący sposób wprowadziły dzieci w świat książek.
Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały czytanych przez Maskotkę Czytusię opowieści oraz brały udział w rozmowach i zabawach związanych z literaturą.
Spotkanie było inspirującą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych już od najmłodszych lat.
Przemiła Czytusia zachęciła także dzieci, aby zapisały się
do Miejskiej Biblioteki w Orzeszu i rozpoczęły przygodę z czytaniem.
DZIEŃ FLAGI U ZDROWYCH JAGÓDEK
W Przedszkolu "Zdrowe Jagódki" uroczyście obchodzono Dzień Flagi.
Dzieci podczas spaceru po okolicy wręczały mieszkańcom naszej dzielnicy wcześniej przygotowane biało-czerwone flagi - rozdano ich 72.
Była to piękna okazja do wspólnego świętowania i kształtowania postaw patriotycznych już od najmłodszych lat.
Dzieci przygotowały też prace plastyczne przedstawiające biało-czerwone flagi oraz godło Polski, rozwijając swoją kreatywność.
SPRZĄTANIE ZAWIŚCI
22 kwietnia, kiedy obchodzony jest Dzień Ziemi - nasi przedszkolacy wyruszyli na wielkie sprzątanie naszej dzielnicy.
Każda grupa sprzątała wyznaczony wcześniej "zakątek" Zawiści.
Sprzątaliśmy na ulicy 1000-lecia, Zacisze, Kasztanowej, Chopina i ulicy Pasieki. W akcji sprzątania brali udział również rodzice, którzy pomagali przenosić zebrane śmieci, a było ich baaaaardzo dużo.
REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA
Przedszkole nr 6 „Zdrowe Jagódki” w Orzeszu - Zawiści informuje,
że w dniach od 04 do 07 maja 2026,
będzie prowadzona rekrutacja uzupełniająca na wolne miejsca.Wniosek rekrutacyjny wraz z obowiązującymi załącznikami należy pobrać z naszej strony internetowej (załączniki poniżej), ze strony internetowej Portalu Miasta Orzesze - zakładka Przedszkole nr 6 „Zdrowe Jagódki” lub odebrać w sekretariacie przedszkola w wyznaczonym terminie.
Wypełnione wnioski wraz z załącznikami należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do 07.05.2026r.
Wniosek można też złożyć przez ePUAP z podpisem kwalifikowanym lub profilem zaufanym.
RODZINNO - SOBOTNIA WYCIECZKA W GÓRY
Dzieci z Przedszkola nr 6 „Zdrowe Jagódki” i ich przyjaciele,
pod opieką p. Agaty, p. Arka i Julii oraz rodziców,
zdobyły szczyt Czantorii podczas wiosennej,
sobotniej wycieczki w góry.
Wędrówce towarzyszyła piękna pogoda, zachwycająca przyroda oraz pierwsza zieleń drzew.
Mimo wymagającej trasy wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wytrwałością, siłą i doskonałym humorem, tworząc radosną, rodzinną atmosferę.
Serdecznie dziękujemy sponsorowi drobnych upominków – firmie ENVIROPOL.
Przy okazji wycieczki odbyła się również akcja zbiórki elektrośmieci, która spotkała się z dużym zaangażowaniem uczestników.
1 KWIETNIA U ZDROWYCH JAGÓDEK
1 kwietnia w przedszkolu „Zdrowe Jagódki” upłynął w wyjątkowo radosnej i świątecznej atmosferze (i to nie był prima aprilis ;)).
Już od rana dzieci z uśmiechami na twarzach uczestniczyły w uroczystym śniadaniu wielkanocnym, podczas którego wspólnie zasiedliśmy do pięknie udekorowanych stołów. Nie zabrakło tradycyjnych potraw oraz serdecznych życzeń.
Był to czas rozmów o wielkanocnych zwyczajach, dzielenia się radością oraz kształtowania zasad kulturalnego zachowania przy stole.
Po śniadaniu odbyło się przedstawienie w ramach „Teatru dla przedszkolaka” tym razem przygotowane przez nauczycieli oraz pracowników przedszkola.
Spektakl o tematyce wielkanocnej w humorystyczny i przystępny sposób przypomniał dzieciom o znaczeniu świąt, a także o zasadach dobrego wychowania – uprzejmości oraz używaniu magicznych słów: „proszę”, „dziękuję” i „przepraszam”.
Potem przedszkolaki udały się do ogrodu p
Smacznego!
W Jagódkowym Przedszkolu w Zawiści dzieci na zajęciach poznały wartości odżywcze nowalijek i uczyły się komponować wiosenne kanapki, które składem i kolorowym wyglądem zachęcają do spożycia.
Dzieci ze starszych grup dodatkowo, z pomocą nauczycielek przygotowały wiosenne kanapki dla najbardziej potrzebujących i przekazały je do naszej Orzeskiej jadłodzielni.
Życzymy smacznego!
CZUCIAKI Z KRAINY EMOCJI
Grupa Smaczne Jagódki kontynuuje swoją przygodę z ogólnopolskim projektem Czuciaki z Krainy Emocji. Podczas ferii Jagódki przygotowywały i testowały własne kąciki emocji inspirowane kolejnymi bohaterami projektu: Gniewek, Bojek, Nudek, Pan Łał oraz Pan Zielonek. W ten sposób dzieci utrwalały wiedzę o poznanych wcześniej emocjach. Tworzenie przestrzeni inspirowanych bohaterami projektu pozwoliło im jeszcze lepiej zrozumieć, jak różne uczucia wyglądają, jak je rozpoznać, o czym nas informują i co nam pomaga sobie z nimi radzić.
PODZIĘKOWANIE
PODZIĘKOWANIE DLA SPOŁECZNOŚCI
PRZEDSZKOLA NR 6 "ZDROWE JAGÓDKI W ORZESZU
Dzięki zaangażowaniu i ogromnym sercom darczyńców podczas zbiórki dla Lenki Kozieł, podopiecznej Fundacji 100 SERC, udało się zebrać 4490,20 zł oraz 200 Kč.

CZAS PRACY PRZEDSZKOLA:
6:00 - 17:00
WYCHOWAWCY GRUP
W ROKU SZKOLNYM 2025/2026:Gr. I "Małe Jagódki"
Ewa SojkaGr. II "Słodkie Jagódki"
Patrycja Zorychta
Gr. III "Leśne Jagódki"
Sylwia Ratajczyk
Gr. IV "Skaczące Jagódki"
Justyna
Urbanek - Akdemir
Gr. V "Radosne Jagódki"
Joanna Strokol
Gr. VI "Wesołe Jagódki"
Agata ErmGr. VII "Smaczne Jagódki"
Justyna Grzewca
Dyrektor Przedszkola
Bernadeta Siecińska
Pozostali nauczyciele
wychowania przedszkolnego:Marta Klistala
Sabina Janasik
Anna Strzoda
Beata Latos
Marta Wita
SPECJALIŚCI:
Psycholog:
Alicja Janiec
Logopeda:
Agata Erm
Justyna Szczuka
Pedagog specjalny:
Patrycja Zorychta
RELIGIA
gr. V:
PONIEDZIAŁEK / WTOREK
7:30-8:00
gr. VI:
PONIEDZIAŁEK / WTOREK
8:30-9:00
gr. VII:
PONIEDZIAŁEK / WTOREK
8:00-8:30
RELIGIĘ PROWADZI
PANI KRYSTYNA SPENDEL
JĘZYK ANGIELSKI
gr. I:
WTOREK 10:00 - 10:30
PIĄTEK 9:00-9:30gr. II:
WTOREK 10:30 - 11:00
CZWARTEK 9:30-10:00gr. III:
PONIEDZIAŁEK 8:30-9:00
ŚRODA 9:30-10:00
gr. IV:
PONIEDZIAŁEK / ŚRODA
9:00-9:30
gr. V:
PONIEDZIAŁEK / ŚRODA
9:30 - 10:00
gr. VI:
WTOREK 9:30-10:00
CZWARTEK9:00-9:30gr. VII:
WTOREK 9:00-9:30
PIĄTEK9:30-10:00
JĘZYK ANGIELSKI PROWADZI
PANI JUSTYNA SZCZUKA
- liczba odwiedzin: 226635