• ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚI

10 listopada Zdrowe Jagódki obchodziły
            Święto Niepodległośi w przedszkolu.

Dzieci współpracując ułożyły flagę z nakrętek plastikowych,
            a o godzinie 11:11 uroczyście odśpiewały Hymn Narodowy.

Oprócz tego, każda grupa świętowała we wsłanym gronie - maluszki zaśpiewały piosenkę, a starsze dzieci przygotowały flagi, każda grupa poznała symbole narodowe, z kolei starsze dzieci mogą pochwalić się znajomością historii odzyzkania niepodległości przez Polskę.

• DYNIOWE SPOTKANIE INTEGRACYJNE

20 października w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie integracyjne dla dzieci i rodziców.
            To spotkanie było pełne atrakcji:
            Odbyły się zawody sportowo - dyniowe - dzieci pokonywały tor przeszkód tocząc dynię do celu.
            Dzieci miały okazję uczestniczyć w pokazie walk wikingów oraz uczestniczyć w bitwie, za co bardzo dziękujemy tacie Miłosza z grupy IV.
            Nie obyło się także bez baniek mydlanych, które są doskonałą zabawą na każdą okazję.
            Dodatkowo w kuchni podawano zupę dyniową, a do kawy można było zjeść jesienne ciasta: marchewkowe, dyniowe, jabłkowe, śliwkowe... ciasta były niezwykle smaczne!
            Doskonałą pamiątką ze spotkania są zdjęcia z jesiennej sesji zdjęciowej, którą wykonał tata Patrycji z grupy V.
            Podczas spotkania odbyło się także głosowanie i rozstrzygnięcie konkursu na najładniej ozdobioną dynię:
            I miejsce zdobył Miłosz z grupy IV, który przygotował dynio-pirata.

• DENTOBUS

20 października do naszego przedszkola przyjachał DENTOBUS.

Dzieci dowiedziały się na czym polega praca dentysty, jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej i uczestniczyły w profilaktycznym badaniu denstystycznym.

Dziękujemy!

• WYKOPKI

Realizując tematykę jesienną, grupy II, III i IV wzięły udział w wykopkach - zbieraniu ziemniaków.
            Przedszkolaki obserwowały wykopywanie ziemniaków przez maszynę, by po chwili je zbierać własnoręcznie. Każdy otrzymał wiaderko, do któregop zbierał ziemniaki. Wszystkie zbiory dzieci zsypywały do przygotowanych worków.
            Dziękujemy państwu Strzoda za możliwość uczestniczenia w zbiorach i poznania warunków pracy na polu.
            Radość dzieci była bezcenna!

• DZIECIAK W FILHARMONII

"Dzieciak w filharmonii" -

to spotkania muzyczne, organizowane w Miejskim Ośrodku Kultury w Orzeszu,

podczas których dzieci poznają poszczególne

instrumenty występujące w orkiestrach symfonicznych.

Słuchacze poznają ich budowę, zaglądają do ich wnętrza, a nawet próbują swoich sił w

wydobyciu dźwięku. Każdy z koncertów wzbogacony jest ciekawym programem

• SOBOTNIO - RODZINNA WYCIECZKA

19 sierpnia odbyła się nasza kolejna sobotnio-rodzinna wycieczka.
            Tym razem Jagódki poznały tereny Ojcowskiego Parku Narodowego.
            Zwiedziliśmy Jaskinię Ciemną i Ojcowski Zamek.
            Spacerowaliśmy ścieżkami wśród skał i przeszliśmy przez Bramę Krakowską.
            Nasza najmłodsza uczestniczka Hania miała zaledwie 5 miesięcy.

• FESTYN RODZINNY NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

23 czerwca w naszym przedszkolu odbył się Rodzinny Festyn.
            Podczas piątkowego festynu nie zabrakło mnóstwa atrakcji.
            Na placu przedszkolnym stanęła dmuchana zjeżdżalnia, która sprawiła dzieciom najwięcej radości. Dla dzieci przygotowano stoiska z tatuażami i warkoczykami. Najbardziej kreatywne okazało się stoisko, na którym dzieci wspólnie z rodzicami projektowali domki dla owadów.
            Głównym założeniem plenerowej imprezy było miłe, aktywne
            i pomysłowe spędzanie wolnego czasu całej przedszkolnej społeczności. Wielkie zainteresowanie i emocje wywołały losy
            z zabawkami dla dzieci. Ogromnym powodzeniem cieszyły się stoiska z domowymi wypiekami, grillem, książkami. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, którzy przyczynili się do organizacji festynu.

• RODZINNA WYCIECZKA W GÓRY

Za nami kolejna sobotnia, rodzinna wycieczka w góry. Tym razem Jagódki odwiedziły Kamieniołom Kozy i zdobyły szczyt Hrobacza Łąka 828 m.n.p.m. Nie było łatwo gdyż szlak miejscami był stromy. Pogoda i humory dopisały.

Przed wyceiczką Jagódki zorganizowały zbiórkę baterii dla firmy Asekol.

Dziekujemy panu Arkowi E. za opracowanie tak ekscytującej trasy, pani Kasi C. i firmie Asekol za ekologiczne gadżety oraz panu Arkowi C. za piękne zdjęcia.

• Pożegnanie przedszkola

W piątek 16 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie przedszkola przez dzieci idące do I klasy.
            Dzieci, wraz z nauczycielkami, przygotowały występ pod tytułem "Coś się kończy, coś zaczyna".
            Podsumowując występ, Pani Asia odczytała cytat nieznanego autora:
            "Dziecko jest jak walizka - znajdziesz w niej tylko to, co wcześniej tam włożyłeś.
            To my, dorośli, jesteśmy odpowiedzialni za to z jakim bagażem dziecko wkroczy
            w dorosłość. Czy jako człowiek sfrustrowany i zraniony, czy silny, szczęśliwy i znający swoją wartość..."

• Sposób naliczania opłaty za godziny pobytu dzieci

w przedszkolu:

po odbiciu karty ( dwukrotnym w ciągu dnia ) system policzy:

-wszystkie minuty w ciągu dnia

-odejmie czas bezpłatny na religię i czas trwania zajęć z KS

-odejmie 5 minut tolerancji na dzień

-zsumuje czas pobytu w minutach

• CZAS PRACY PRZEDSZKOLA:

CZAS PRACY ODDZIAŁU PRZY SP 6

• WYCHOWAWCY GRUP